День юного натураліста

3 ноября 2008 Горобченко Аліна, командир трудового загону ("Данкор-Глухов") (5980 | 1 комментарий )

Нещодавно в Слоутському навчально-виховному комплексі (НВК) було проведено трудову акцію з упорядкування території лісу біля Весільної Чорногузової криниці, яка знаходиться біля Козачого озера.

З давніх-давен село Слоут славиться своїми легендами. Відомий глухівський поет, композитор і журналіст Микола Степанович Єроха склав пісню про село, що стало своєрідним гімном:

Над селом весняним — жайворона пісня,
Задивилося в поле батьківське вікно
Слоутські легенди Слоутському лісу
Ходять над Козачим озером давно
Слоут, Слоут — здавен
В нашім краї славен,
Скільки над тобою
Грому відгуло!
Зорі калинові,
Ранки малинові,
Хлібне, яблуневе — трудове село!

Трудовий загін з учнів Слоутського НВК вирішив 18 вересня відвідати місця оповиті легендами. І на власні очі побачили занедбану криницю, кучугури сміття в кущах, а на галявині — справжній смітник.

Учнівським самоврядуванням було вирішено впорядкувати цю заповідну територію. Зранку учні 10 -11 класів разом зі своїми вчителями Ларисою Миколаївною Левченко, Галиною Миколаївною Костюченко та Василем Павловичем Козинцем зібрались біля школи, щоб впорядкувати територію, яка є невід’ємною частиною історії села.

Прийшовши до місця призначення. Учні з ентузіазмом прийнялися за впорядкування значної території, роботи вистачило всім. Любить слоутський люд відпочивати, але залишки їжі, пляшки, папір: все викидають в кущі. Нелегко прийшлося учням, сміття, яке накопичувалося не один рік потрібно було зібрати. Учні не боялися бруднити руки, аби тільки територія стала чистою.

А в цей час, учителі школи разом з учнями взялися облаштовувати місця для відпочинку. Першим впорядкували місце для багаття. Хлопці викопали яму для сміття, а на старому дереві закріпили знак і вказали відпочиваючим, де знаходиться смітник. Прочистили доріжку, яка веде до Чорногузової криниці. Побудували та пофарбували новий стіл та лави.

Діло зроблено — жодного папірця, смітника немає. Як же гарно навкруги: озеро Козаче, чиста галявина , сосни шумлять… Втомлені, але задоволені своєю роботою, учні повертались додому. На цьому робота трудового загону Слоутського НВК не закінчилась, і вирішили звернутись до товариства «Агрофірма ім. Чапаєва», щоб допомогли очистити криницю, а до Слоутського лісництва — з проханням виготовити новий зруб криниці.

А вже потім його пофарбувати, впорядкувати територію, принести весільний рушник до криниці — це все робота самих учнів.

Сподіваємось, що ініціативу учнів підтримає громадськість села. І гасло: «Чистота не там, де метуть, а там, де не смітять», стане актуальним для всіх жителів села.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.