Чи є у вас план?

12 февраля 2008 Оксана Коваленко («Панорама») (5074 | 4 комментария )

В Глухові є три перспективні мікрорайони під будівництво, специфічна проблема землі на території заповідника і самовільно зайняті ділянки.

Темою розмови з секретарем Глухівської міської ради Валентином СОЛДАТОВИМ стала земля, вірніше ті проблеми, які пов’язані з нею.

К: Валентине Семеновичу, земля, особливо в місті, ресурс далеко не безмежний. Чи є на сьогодні в Глухові стратегія розвитку? Де можна будуватися?

В.С.: Вільні землі є. Міська влада пропонує кілька варіантів. Привабливі і перспективні ділянки знаходяться в різних кінцях Глухова. Перша — на вулиці Гоголя за колишнім заводом СВТ, друга — на Ярмарковій площі біля правління «Велетня», третя — за територією колишньої військової частини, в районі лісгоспу. Зараз першочергова задача міської влади полягає в розробці технічної документації із землеустрою і план детальної забудови території. Адже ці ділянки не можуть хаотично забудовуватись. Треба визначити землі загального користування, десь мусить проходити і газопровід, і водопровід, треба подумати про громадські споруди, дитячі та спортивні майданчики. Наприклад, нам необхідний в районі площі Ярмаркової дитячий садок. І коли вже мова йде про перспективу розвитку мікрорайону, то це гостра необхідність.

К: Чи доступна земля небагатим людям, адже далеко не у кожного, хто надумав будувати власний будинок, настільки багато грошей, щоб купувати землю.

В.С.: На мій погляд, коли буде розроблена і юридично затверджена технічна документація, наступне завдання виконкому і депутатів міськради — розробити програму. Ми розробимо напрямки реалізації землі. Безумовно, частина ділянок буде продаватись на аукціонах, місту треба гроші. Але треба реалізовувати і принципи доступного житла. Поки що пропорції не визначені. Але мова йде про перспективні райони забудови. Сьогодні у нас є більше 200 заяв про виділення ділянки під індивідуальне будівництво. Пропонуємо у користування вільні ділянки на околицях, а хто хоче в центрі чи в інших привабливих районах — чекають або самостійно шукають, де купити.

К: Як влада може запобігти небезпеці, що привабливі ділянки будуть скуплені з метою перепродажу? А з іншого боку — чи не стане бажання безкоштовно отримати землю під будівництво поштовхом до корупційних дій чиновників?

В.С.: Все повинно бути прозоро, на зрозумілих для всіх засадах. Як тільки буде затверджено план детальної забудови, будуть розроблені і критерії. Взагалі питання землекористування і містобудівництва регулюються законодавством. І це дуже важливі питання. Так, тільки в минулому 2007 році міська рада розглянула біля 50 питань, пов’язаних із землекористуванням. На першому місці — діюче законодавство. Всі повинні дотримуватись його вимог, підхід міської влади тільки через призму закону.

К: Тоді чому було відмовлено у приватизації землі під будинком по вулиці Спаській, 15, власником якої є мале підприємство фірма «Людмила»? В нього були всі необхідні документи.

В.С.: Так, власником будівлі були виконані всі процедурні вимоги. Але рішенням міської ради було відмовлено, бо продажа землі на території історико-культурного заповідника заборонена. Це не єдиний випадок, звертались і інші підприємці з проханням надати у приватну власність певні ділянки в центрі міста. Юридична служба міськради дала заключення: не можна. Ми отримали висновок і із Держземагентства, де підтверджено, що використання таких земельних ділянок можливе тільки на орендних умовах. Глухів, до речі, має багато специфічних проблем у зв’язку з тим, що центральна частина є історико-культурним заповідником. Наприклад, на сьогодні не визначено до кінця питання передачі у приватну власність об’єктів, які знаходиться на території заповідника, якщо ці об’єкти не є історичною цінністю.

К: Іноді складається враження, що в місті є кілька приватних смітників. Земельні ділянки багато років як викуплені, але ніякі роботи на них не проводяться. Звісно, комунальні служби не збираються прибирати приватні володіння, а господарі і не збираються там нічого будувати. От у центрі міста, поряд з центральною аптекою, місце «застовпили» років 5 тому.

В.С.: Це ганебна практика ряду фізичних і юридичних осіб. Ще у 2003 році фірма «Юсі» з Харкова викупила ділянку по тодішній вулиці Леніна, 28, і тільки 3 місяці тому було затверджено історико-містобудівне обґрунтування для будівництва торгового комплексу. Подібне відношення щодо використання земельних ділянок спостерігається з боку Олександра Якименка (вул. Києво-Московська, 12А під будівництво магазину та бару), Ігоря Лисиці (вул. Спаська, 22А під будівництво магазину), ТОВ «Суминафтосервіс» (вул. Путивльська, 92А під будівництво АЗС з пунктом СТО), ТОВ «Нафта» (вул. Путивльська 5, під будівництво торговельного комплексу) та ін. В цьому напрямку недостатньо спрацьовують відповідні служби міста щодо притягнення власників землі до відповідальності. Хоча за 2007 рік виявлено 134 порушення, на порушників накладено штрафів на 100 тис. грн.

К: Зараз ми говоримо про випадки, коли у земельної ділянки є господар: оформлено право приватної власності чи є договір оренди. А як реагує влада на самовільне зайняття землі? Валентине Семеновичу, на останній сесії міської ради ви озвучили факт, що ТОВ «Астеліт», проігнорувавши офіційне рішення міськвиконкому дозволи, почало будувати станції мобільного зв’язку зовсім в іншому місці. Фактично це самовільне зайняття землі. Як реагує влада?

В.С.: На жаль, це не одиничний випадок. Щоб проводити містобудівні роботи, перш за все треба вирішити питання землі: отримати акт вибору земельної ділянки, оформити технічну документацію із землеустрою. І тільки після отримання права власності чи права користування ділянкою можна на ній щось будувати. Дехто ігнорує вимоги законодавства. Це стосується Ігоря Кульші, який збудував паркан по вул. Кульбаки, Володимира Гриба, який захопив ділянки для складування будматеріалів по вул. Києво-Мос-ковській та Ціолковського, Віталія Горбенка, який встановив гараж по вул. Києво-Московській. Депутат міської ради підприємець Тетяна Михайлик почала будівництво вхідної частини до магазину по вул. Києво-Московській та зливної ями по вул. Індустріальній (з цього приводу ще в жовтні минулого року було направлено звернення до прокуратури, але зворотної інформації так і не надійшло). Самовільно зайняли ділянки ПП «Ремсервіс», нема відповідних документів на землю у ДП «Глухівський агроліс», МП «Людмила», Райсількомунгоспу.
А що стосується неправомірних дій ТОВ «Астеліт», то це взагалі кричущий факт порушення законодавства. На цього оператора мобільного зв’язку накладено штрафи у сумі більше 100 тис.грн. і поставлені вимоги негайного демонтажу незаконно встановленої вишки по вулиці Путивльській та зносу фундаменту по вулиці Пивоварова.

К: На сьогодні правила земельної гри для всіх однакові? Чи прозоро реалізується земля для комерційних потреб?

В.С.: За останні 5 років ми не реалізували жодної ділянки не прозоро. Тільки аукціони. Відкриті торги, оголошення в газеті, боротьба на аукціонах. Це послідовна позиція і міського голови Олени Мельник, і депутатського корпусу, і управління земельних ресурсів. До речі, за 2005 — 2007 роки третя частина всіх реалізованих в області на торгах ділянок — у Глухові. Підкреслюю — третина. А є ж такі великі міст, як Суми, Шостка, Конотоп, Ахтирка.

К: Дякую за розмову.

Категории:

Пост написан:

4 комментария

 • Як використовуються кошти від продажу? А що далі, після закінчення продажу,що, місцева влада податки та збори збільшить на своє існування?

 • Гость Виктор :

  Земля,недвижимостъ,аукционы.
  Грустно узнавать о столице Гетьманской с разбитыми в хлам дорогами,отсутствии транспорта и неправильными крестами на православном храме…Почему не заставить ремонтников трассы разбивших дороги восстановить их ???

 • Гость :

  А у Вас есть разрешение на гараж Валентин Семёнович?

 • Гость :

  Вы забыли Валентин Семенович о мусорнике в райене АЗС "Грекова" и общежития университета, весной пройти чтобы не закрыть нос от ароматов не возможно. Интересно что по этому поводу делают местные власти и что в дальнейшем там будут строить с тех стройматериалов которые лежат не один год?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.