«Бібліоміст» — вільний доступ до мережі інтернет

14 ноября 2012 Світлана Веретенник. ("Глухівщина") (6177 | Поделитесь вашим мнением )

Цього тижня, а саме в середу, у читальній залі комунального закладу «Глухівська центральна районна бібліотека» Глухівської районної ради відбувся по-справжньому святковий і урочистий захід — презентація проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» програми «Бібліоміст».

Даний проект покликаний перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Завдяки програмі Глухівська центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та бібліотеки сіл Слоут і Дунаєць отримали 15 сучасних комп’ютерів, оснащених веб-камерами, навушниками з мікрофоном, чотири сканери, чотири принтери, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт, 4 пристрої Wi-Fi, 4 комплекти для створення локальної мережі. А бібліотекарі мають змогу безкоштовно пройти навчання в обласному тренінговому центрі. Програма «Бібліоміст» перетворює бібліотеки в центри громадського життя, це нова можливість бібліотек Глухівщини відповідати вимогам часу. Відтепер мешканці Глухова, сіл Слоут і Дунаєць зможуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати й отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитися фільми, спілкуватися у програмі «Скайп», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо.

У рамках підготовки до впровадження проекту проведено перетворення бібліотек у теплі, затишні кімнати з сучасним ремонтом, новими меблями, модернізованою системою опалення, освітлення та охорони. Районна та сільські ради взяли на себе оплату за підключення до всесвітньої мережі та щомісячну абонентську плату, адже однією з вимог програми було створення відповідної матеріально-технічної бази бібліотеки, тож без підтримки районної, міської влади, сільських голів участь бібліотек району у даному проекті була б неможливою.

З урочистою презентацією проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» бібліотечних працівників району, користувачів бібліотеки, всіх присутніх на святі привітала керуюча справами Глухівської районної ради Галина Стороженко. Вона передала найщиріші вітання від депутатського корпусу, керівництва району і запевнила, що районна влада і надалі буде підтримувати і спонукати громади брати участь у проектах, які роблять наше життя зручнішим і комфортнішим.

Вітаючи своїх колег зі святом, директор Глухівської центральної районної бібліотеки Тамара Привалова розповіла, наскільки осучаснилися бібліотеки-переможці проекту, який об’єм ремонтних робіт проведено у кожній з них. Щиро подякувала керівництву району, міста, сільським головам за дієву підтримку, розуміння, а також бібліотечним працівникам за ініціативність і творчий підхід до участі у проекті.

Радість від презентації проекту з бібліотечними працівниками також розділили заступник міського голови Ірина Терещенко, начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Анатолій Сліпушко, представники Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського Віра Школа та Наталія Нагорна, регіональний представник програми «Бібліоміст» у Сумській області Олена Пікулицька, голова волонтерської організації «Турбота про літніх в Україні» Тамара Александренко, директор Глухівської школи мистецтв Олена Сакун.

Для реалізації даного проекту одного бажання бібліотекарів замало, необхідні спільні зусилля бібліотеки — влади — громадськості.

Саме про це говорили на презентації проекту Слоутський сільський голова Галина Прилуцька та секретар Дунаєцької сільської ради Неля Куриленко. Вони, зокрема, зазначили, що перемога сільських бібліотек у проекті «Бібліоміст» дала можливість жителям села не лише оволодіти комп’ютерною грамотністю, а й у повному обсязі скористатися перевагами Інтернету. Віднині бібліотеки Слоута і Дунайця стали сільськими центрами дозвілля.

Оволодіти комп’ютерною грамотністю ніколи не пізно — переконалася композитор-аматор Марія Федорівна Воропай. Жінці вже за сімдесят, а вона з легкої руки бібліотечних працівників не лише пише на комп’ютері слова пісень, а й музику для них. На святковому заході Марія Федорівна подарувала всім присутнім власну пісню про бібліотеку.

Після символічного перерізання стрічки всі бажаючі мали змогу сісти за комп’ютер і скористатися послугами Інтернету.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.