А бурульки таки падають

14 февраля 2011 Оксана Коваленко ("Народна трибуна") (3986 | Поделитесь вашим мнением )

Історія перша. Трагічна.

У сусідній Шостці кілька днів тому трапилась трагедія: 16-річна дівчина була серйозно травмована бурулькою. За повідомленням Шосткинської інтернет-газети «Шостка.ІNFO», дівчина з мамою були в магазині. Донька вийшла першою — і за мить від сильного удару втратила свідомість. З важкою черепно-мозковою травмою потерпілу доставили до лікарні. Поки що лікарі утримуються від будь-яких прогнозів. Сюжет про цю надзвичайну пригоду 9 лютого було показано по центральних каналах ТБ як наочний приклад реальної небезпеки взимку.

Як повідомили у Глухівській ЦРЛ, на щастя, цієї зими ніхто не був серйозно травмований льодом, що впав з даху. У всякому разі офіційно за допомогою лікарів ніхто не звертався.

Історія друга. Без жертв.

Коли Владислав К. їхав пообідати до одного кафе у Глухові, то сподівався, що витрати будуть рівні вартості обіду. А коли вийшов, зрозумів, що помилявся. На машину, яка стояла за кілька метрів від входу, з даху впала льодяна брила.

— Я обачно припаркував машину подалі від даху. Але лід, сповзаючи, набрав швидкості і з величезною силою приземлився на бампер. Тепер мені треба ремонтувати машину, за скромними підрахунками це обійдеться у 5-6 тисяч гривень, — розповідає потерпілий.

Якщо страхова компанія визнає це нещасним випадком, то збитки будуть компенсовані. Але є один нюанс, який може дорого коштувати власникові кафе — положення про відповідальність господарів будинків за стан дахів і вимога вчасно очищувати їх від снігу та льоду.

Історія третя. З мораллю.

Глухівчанка Віра Петрівна Носик прийшла у редакцію з проханням. Вона сказала, що червоні стрічки, які забороняють прохід попід стінами приміщення педколеджу, принесли чимало незручностей. Пішоходи масово вийшли на проїжджу частину площі Рудченка, змішались з потоком машин. Звісно, водії бурхливо висловлювали претензії. Пішоходи теж не залишались у боргу.

— Кілька днів ми з онучкою боролись із спокусою все-таки пройти під вікнами, як це робили деякі сміливці. Але коли на наших очах з даху обірвався шмат льоду зі снігом і впав прямо під ноги чоловікові, стало зрозуміло, що це справжня загроза життю, — говорить жінка.

Віра Петрівна просила через газету звернутись до всіх учасників дорожнього руху з проханням були толерантними один до одного. Так вже трапилось, що ми живемо в кліматичному поясі, який передбачає утворення бурульок, льоду, снігових заметів. І якщо небезпечна зона тротуару огороджена червоними стрічками, то треба з розумінням ставитись до певних незручностей.

Хто винний і що робити.

Здавалось би, все просто, як господарське мило: слідкувати за станом дахів повинні господарі. Так, з карнизів та ґанків магазинів, установ та виробничих будівель бурульки (у Глухові це природне явище традиційно називають «сосульками») повинні збивати утримувачі та орендарі приміщень. Чистити дахи багатоповерхівок — завдання експлуатаційних служб. За неналежне утримання передбачена адміністративна відповідальність.

Як повідомив начальник Глухівського ВЖРЕКПу Анатолій Яресько, в цьому сезоні подібна робота проводиться, як ніколи, активно. Комунальники зі своєї «вишки» позбивали бурульки на будинках №8, 20, 22, 41 по вул. Києво-Московській, Ціолковського, 5, 6, 9, 11, Ковпака, 1, 4, Пушкіна 90, 100 та багато ін. Оскільки тільки ремонтно-експлуатаційне підприємство має спеціальну техніку, то до них за допомогою звертався Центр зайнятості, лубінститут, коледж СНАУ.

Журналісти вирішили перевірити слова комунальників і зателефонували вибірково жителям названих будинків Вони підтвердили, що з карнизів дахів бурульки збивалися. Що стосується приміщень навчальних закладів, різних організацій, магазинів, то кожному керівникові адресоване спеціальне звернення міського голови Юрія Бурлаки, в якому йде мова про утримання в належному стані даху. Щоб уникнути травмування жителів і гостей міста, небезпечні місця вимагають огородити.

Як сказав начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Володимир Ігнатенко, найнебезпечніший період — коли морози чергуються з відлигою. В місцях, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків, треба бути максимально обережними.

Який висновок з усього можна зробити? Від нещасного випадку не застрахований ніхто, бурульці абсолютно однаково, на чию голову впасти. А от судовий позов буде клопотом для господаря магазина, завідуючої дитсадком чи жеківського начальства.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *