1 червня 2009

11 июня 2009 Ксенія Осьмакова ("Народна трибуна") (4195 | Поделитесь вашим мнением )

1 червня — Міжнародний день захисту дітей, свято, яке змушує ще раз задуматись над тим, як і чим живе наша малеча. Але це — справа для дорослих. Дітям же цього дня випало малювати на асфальті, грати у футбол і шахи, кататися на велосипедах, брати участь в експрес-грі та насолоджуватися концертно-розважальними програмами.

Конкурс малюнків на асфальті «Нашим нащадкам — квітучу планету!» юні художники інтерпретували по-різному. Хтось намалював контур України, позначивши на ньому Глухів Київською брамою і водонапірною вежею. Інші зобразили матінку Батьківщину разом із дітьми на заквітчаному полі. Оригінально виглядає стилізоване «дерево життя», стовбуром якого є дитина. Процес створення яскравого дива на асфальті не залишив байдужими перехожих. Маленький хлопчик зажадав і собі крейди й одразу заходився малювати.

Учасники конкурсу стали першими, кого нагородили цього дня. Для кожної школи знайшли свою номінацію. Грамоти та подарунки юним митцям вручила міський голова Олена Мельник.

— Я хочу, щоб ви дійсно були захищеними від хвороб, від поганих друзів, від непорозумінь, — звернулась Олена Петрівна до дітей, які зібралися у палаці культури. — Сьогоднішні заходи — особисто для вас, бо діти Глухова — найталановитіші у світі.

Подарунки отримали також й учасники барвистої концертно-розважальної програми «Крок до зірок». Школярі шквалом оплесків зустрічали своїх однолітків, які досягла певних успіхів на сцені. Хореографічні композиції, пісні, оригінальні костюми виконавців разом із світловими ефектами утворили незабутню феєрію свята.

Одночасно з концертом на території парку відпочинку відбувалася експрес-гра. Школярам необхідно було пройти маршрут із 7 «пунктів». Виконавши на кожному з них завдання, отримували підказки. З них складали цифру, що відповідала буквам алфавіту, з яких утворювали слово. Учасники демонстрували КВН-мініатюри, відповідали на питання вікторини; пропонували благодійну ідею й збирали під неї 10 підписів; навчалися марширувати; писали статтю про дітей, пов’язуючи п’ять речень, початих з однієї літери; із підручних матеріалів робили сувенір; створювали колективний малюнок. Швидше за всіх з завданням впоралася команда 4-ої школи. Другими прийшли учасники з ЗОШ №1, третіми — з НВК №6.

Ледь закінчилася експрес-гра, на спортивному майданчику по Вознесенській, 2 МЦФО «Спорт для всіх» розпочав турнір з міні-футболу серед дворових команд. У запеклій боротьбі з’ясувалося, що найсильнішими є юнаки з вул. Космонавтів, другими стали футболісти вулиці Ціолковського, третіми — з Києво-Московської. Серед баскетбольних команд, які змагалися на спортмайданчику по Терещенків, 23, ліпшими виявилися господарі турніру. За ними — любителі фізкультури з вул. Пушкіна. Треті — баскетболісти з Путивльської.

Поки дошкільнята малювали на подвір’ї школи мистецтв, їх однолітки брали участь у велосипедному пробігу. Біля 30 вихованців дитячих садків вийшли на старт, щоб вибороти звання переможця. У першому заїзді найліпшим виявився Дмитро Дехтяр, «срібло» — у Богдана Сторієва, «бронзу» виборов Єгор Нікіфоров. У другому заїзді «золото» завоював Ярослав Мехедок, друге місце посів Андрій Чернишов, третім став Данило Поцелуєв. Юних велосипедистів нагородили медалями, грамотами та солодощами.

Цього дня визначили також і кращих шахістів. Із 25 учасників турніру такими визнано дев’ятьох. У молодшій групі перше місце виборов Данило Лісневський, друге — Олег Потапов, третє — Андрій Чалий. У середній групі перемога за Ярославом Кельбасом, «срібло» у Владислава Валюха, «бронзу» завоював Дмитро Романенко. Серед старших шахістів кращим виявився Олександр Малютін, другим став Ілля Русаков, третім — Андрій Карнаш.

Завершальним акордом святкування Міжнародного дня захисту дітей став концерт естетичного відділу ЦДЮТ.

P. S. Організатори «дитячого дня» дуже вдячні «казковим персонажам» в особі студентів педагогічного університету. Волонтери мужньо протрималися від першого до останнього заходу, створюючи неповторну атмосферу казки, навіть позуючи для фото.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.