Село з поетичною назвою

4 сентября 2008 Андрей Гриценко ("ДАНКОР - ГЛУХОВ") (9243 | 1 комментарий )

Добра традиція зустрічатись землякам з усіх усюд підтримується Днями села. Люди з’їжджаються з різних куточків України щоб згадати дитинство, юність, поділитись думками, розповісти про себе.Село з славною історією, багате працьовитими людьми

В минулий вівторок на свято Другого Спаса День села відбувався в багатьох селах району. Звернемо увагу на святкування в Березі.

Кожен займається своєю справою і дорожить тим клаптиком землі де народився, звідки пішов в далеку дорогу, куди часто не сам так подумки повертається в часи тривог і радості. Бо рідне село, родина є той причал, куди ми повертаємось ми, щоб знайти затишок, спокій, розраду.

За легендою на місці сучасної Берези протікала широка і бурхлива річка. На її березі і оселився на початку 17 століття вільний козак, побудував млин. Згодом тут виросло село з славною історією, багате працьовитими людьми.

Серед них багато трудівників полів, механізаторів, доярок, телятниць, водіїв. Це вони па протязі багатьох років орали землю, сіяли хліб, відбудовувати село Березу, робили його красивішим заможнішим з кожним роком. Назвемо ці імена: Савченко Олексій Опанасович та Наталія Феодосіївна, Сухопар Микола Іларіонович та Катерина Андріївна, Черненко Варвара Василівна, Леонова Катерина Василівна, Гусляниця Іван Макарович, Тимощенко Іван Петрович, Фурса Іван Юхимович, Фурса Віра Серафімівна, Погребицький Микола Матвійович, Стеценко Олександра Василівна, передові бригадири району Лукянено Петро Пилипович, Плотницький Федір Степанович, завфермою Гареза Михайло Степанович, голови колгоспу Шеремет Микола Павлович, Нсдибалюк Анатолій Ігнатович. Водії Масленко Олексій Кузьмич, Сокира Іван Васильович, Артюх Володимир Андрійович, Галагуцький Володимир Іларіонович, Наймитенко Олексій Карпович, Телятниці Балицька Наталія Степанівна, Шповтуп Наталія Матвіївна, Тивецька Галина Серафімівна та багато інших трудівників села.

Зараз село відроджується і продовжує славні трудові традиції. З минулого року в селі працює ТОВ «Голандська аграрна компанія» (директор Савченко В’ячеслав Володимирович). Всі жителі віддали в обробіток новому господарсву свої паї. Повернулись з далеких заробіток вправні господарі, які зараз трудяться на полях на сучасній техніці.Хор Берези виступав на головній сцені України

Не викреслити з історії України, з історії села 1941- 1945 роки. 450 березівців пішли захищати рідну землю, і 350 не повернулись з війни. В живих зараз залишилось лише чотири ветерани Великої Вітчизняної війни Янцур Сергій Єрофійович, Балицький Микола Петрович, Фурса Олексій Тимофійович. Якраз в день села зустрів свій 82-й день народження Тимощенко Григорій Митрофанович.

Важливу сторінку в історії села Берези залишив великий пропагандист української пісні, самодіяльний поет, музикант, композитор П. Й. Манжос. Петро Йосипович організував в селі самодіяльний народний хор. Тоді в 1946 році над притихлою післявоєнною Березою зазвучала фронтова пісня. Її підхопили стомлені, але повні оптимізму жителі села. Баян Петра Йосиповича скликав, тоді ще до старого клубу майже все село. Співали сім’ями, цілими родинами. 55 років народний самодіяльний хор с. Береза виступав на кращих сценах району та області. А в 1967 та 1973 роках березівський хор співав на головній сцені України в м. Києві.

Народний хор стяв справжньою академією народного співу, де формувались майбутні таланти — заслужений артист України Сокира Павло Федорович, бандурист Державної заслуженої капели бандуристів України. Мянжос Анатолій Петрович став солістом військового ансамблю пісні та танцю.

Багато років радував зі сцени чоловічий ансамбль у складі Недибалюка А.І, Манжоса О. П, Іванченка В.А, Сліпушка А,О, Лунька П.Р. та інших. Сьогодні їм на зміну іде нове покоління самодіяльних співаків, яким мабуть генетично передається любов до української пісні.

Нещодавно звання народного самодіяльного колективу отримав вокальний жіночий ансамбль «Берізонька». Ансамблем керує Віра Олександрівна Дзюбан. Репертуар ансамблю різноманітний українські народні пісні, сучасні пісні. Незмінними учасниками ансамблю є Тимощенко Г.Я, Балицька Г.П, Дергун С.П, Мамай О.М. Ансамбль постійно поповнюється новими учасниками Кленько Л.В, Сафонова Н.В,Бартош Н.Ф, Стеценко Н.І, Радченко Л.О. Акомпанує ансамблю Кулик Л.Я.

Через декілька днів після концерту в Березі він милував звінкоголоссям вже з найкращої обласної сцени в театрі імені Щепкіна на концерті присвяченому Дню незалежності.

Вже став справжньою зіркою сільської та районної сцени шестикласник Березовської школи Іван Галайда.Село Береза багате і своїми відомими земляками

Славиться Береза також своїми відомими земляками. Вони зараз живуть по всій Україні, славлять її своєю працею та своїми талантами.

Відомий навіть за межами України Олексій Богданович — лауреат Шевченківської премії, народний артист України сьогодні живе і працює в Києві. Багато хто захоплюється кінофільмами, в яких грає Олексій Володимирович.

Оксана Миколаївна Сліпушко закінчила філологічний факультет Київського національного університету імені Шевченка, аспірантуру при ньому, захистила кандидатську дисертацію. Нині викладає давню українську літературу в цьому університеті. Вона автор понад багатьох книжок, тридцяти статей з питань літератури, політики, а також автор ряду книг про князів Київської Русі, в тому числі про нашого президента Віктора Ющенка.

Янцур Микола Сергійович закінчив Глухівський педінститут, аспірантуру, живе і працює в м. Рівно. Він кандидат педагогічних наук, професор Рівненського державного педагогічно-гуманітарного університету.

На святі були присутні три покоління Янцурів. Діти вручили квіти ветерану війни Сергію Єрофійовичу. Поздоровив зі сцени земляків Микола Сергійович, а його молодша донька Анастасія зачарувала всіх гарним співом.

Серед відомих березівців Богданович Григорій Володимирович працює на військовому заводі атомного підводного будування. Трофименко Юрій Валентинович – викладач Харківської академії протиповітряної оборони. Працює у Львові кандидат філософських наук Фурса Микола Валентинович.

Алекса Микола Іванович — полковник юстиції Головного управління надзвичайних ситуацій.
Ткаченко Володимир Іванович та Фурса Микола Юхимович — полковники Служби безпеки, а Погребицький Михайло Іванович — підполковник служби безпеки Росії живе м. Курську.

Виступив перед земляками зі сцени Олександр Михайлович Свистельник, що має приватний стоматологічний кабінет в Харкові.

Славлять свою малу батьківщину у віршах наші земляки місцеві поети. Це Крючков Микола Миколайович, живе і працює в м. Глухові.

Кулик Григорій Костянтинович, працює секретарем сільської ради в селі Сінне Краспопільського району. Він прочитав березівцям кілька своїх віршів про рідну землю, що були написані в автобусі по дорозі на свято.

Також з подарунками завітали на свято та привітали з Днем села жителів села Берези та гостей свята голова Глухівської районної ради Микола Васько та заступник голови Глухівської районної державної адміністрації Андрій Рудяк.

Подарунок від районної влади було вручено найстаршій жительці села 90-річній Анастасії Олексіївні Галайді. В зв’язку з поважним віком вона була вдома, а на сцену піднявсь її онук Іван Галайда, про якого ми вже розповідали.

Це лише деякі штрихи по славну Березу. Свято тривало не лише в сільському Будинку культури, де був представлений концерт та зроблені виставки квітів та кулінарних шедеврів. В парку проходили спортивні змагання. Кожен знайшов заняття по душі.

Над селом моїм сторіччя пронеслись,
А воно живе і молодіє,
Ми навічно з ним зріднились і зрослись
З ним турботи, наші і надії.Село з славною історією
Нещодавно звання народного самодіяльного колективу отримав вокальний жіночий ансамбль «Берізонька». Ансамблем керує Віра Олександрівна Дзюбан.

Село з славною історією
Святкування Дня села зібрало багато гостей. В гості до рідної долмівки завітали також деякі відомі березівці

Село з славною історією
Подарунок від районної влади був вручено Лідії Корзюк, мамі наймолодшої дитини Берези Дмитра


До речі

Богданович найвідоміший із березівців

Богданович Алексей Владимирович
Богданович Алексей Владимирович (23.03.1963) — актер.Родился в с. Береза Глуховского р-на. В 1984 г. окончил актерский факультет Киевского театрального института им. Карпенко-Карого. Ведущий актер Национального Киевского Театре им. Ивана Франко. Удостоился сразу двух премий — «Прометей-престиж» и «Киевская Пектораль».
Лауреат Национальной премии им. Шевченко говорит, что если бы был миллионером, то коллекционировал бы машины. Любимая роль – та, которая еще впереди. Не любит, когда нет любви. Ненавидит котов, потому что сам по гороскопу Кот.
Народный артист Украины Алексей Богданович к своим 45-м годам сыграл на сцене киевского Театра имени Ивана Франко главные роли в репертуарных хитах «Укрощение строптивой», «Эзоп», «Кин IV», «Тартюф, або…», «Брат Чичиков», «Братья Карамазовы». Однако широкую известность актеру принесли работы в кино, в том числе телесериал «Пять минут до метро». В этом сериале Богданович сыграл одного из главных персонажей и теперь даже по Крещатику спокойно пройти не может… После стольких лет работы в театре наконец нагрянула слава.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.