Оголосити боротьбу мишам

27 сентября 2007 ШАРЕНБЕРГ «Колективіст Глухівщини» № 262 18.12.1934 р. (5976 | 1 комментарий )

мышь белая

Вивчаючи шляхи і техніку первинної переробки конопель, Всесоюзний науково-дослідний інститут конопель проводить досліди по вивченню росової замочки конопляної соломки, тобто розстил її по конюшині та яровому клину.

Для цієї мети 9 грудня цього року комісія від інституту конопель оглянула яровий клин та поле конюшини радгоспу «Ліски» для встановлення найбільш придатного місця для розстилу. При огляді виявилося, що коли зробити розстил конопляної соломки, вона буде додатковим харчуванням для мишей і від розстелених конопель залишиться лише згадка, бо все поле поточене мишами. Після цього комісія зацікавилась, хто ж веде боротьбу з шкідниками та які були проведені обстеження з цього приводу. Виявилось, що обстеження проводились держсортсіткою восени, коли поле було ще чистим від снігу, і встановлено, що у Глухівському районі на кожен гектар конюшини припадає 2375 мишачих нір, з яких свіжих з ознаками житла 1275. По вівсяній стерні на кожен гектар 3848 нір, з них з ознаками житла 1664. Коли взяти до уваги, що до цього часу вже прибавились нові виводки мишей, то це зайвий раз підкреслює, що розстелювати конопляну соломку, не провівши боротьби з мишами, недоцільно.

Це явище примушує замислитися тих, кому слід безпосередньо проводити боротьбу з мишами на колгоспних та радгоспних ланах, оскільки така велика кількість мишей може завдати великої шкоди сільському господарству.

На це питання у першу чергу повинен звернути увагу Райземвідділ та наші інститути, сільськогосподарський та ВНІКО, які мають висококваліфікованих фахівців.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

  • Наблюдатель :

    Мыши,мыши,мыши…боролись с ними на уничтожение, в эпоху студентческого сельхозобязательного периода, активно..как?..набирали в ведро, и забивали камнями..или устраивали им заплыв, в ближайших лужах…Слава Л. любил их препарировать, снимая шкуру(наверное на шапку))))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.