Бомба з круппівської сталі

29 декабря 2010 Олександр Рева, голова міської ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил ("Народна трибуна") (3594 | 1 комментарий )

У народному музеї С. А. Ковпака зібрано чимало унікальних експонатів, яких не побачиш деінде. Про один з них хочу розповісти читачам.

У вересні 1941 р., за три-чотири дні до вступу до Глухова німецьких військ, над містом вночі з’явився німецький бомбардувальник. Покружлявши та неабияк налякавши людей, він зрештою покинув наше небо. А вранці мешканці Родіонівки побачили біля тваринницької ферми неподалік шляху на Годунівку величезну авіабомбу.

Звісна річ, першими «дослідили» її місцеві хлопчаки, серед яких був і я. Ми ретельно оглядали чудернацьку «гостю», мацали руками. Та ось під’їхали радянські сапери і, тільки-но побачивши її, закричали: «Тікайте! Це бомба повільної дії.» За мить всіх як вітром здуло.

І ось минуло рівно 40 років. Я з навчальною групою технікуму збирав картоплю на полі біля Годунівки. Опівдні пролунав мелодичний дзвін — сигнал на обід. Поки мої хлопці обідали, я пішов на бригаду дізнатися, що то воно видавало такий гучний звук. Бригадир В. Золотарьов показав мені підвішену на гаку величезну авіабомбу.

— Де ви її взяли?

— А це частина авіабомби, яку підірвали наші солдати у 1941 році. Вона нам служить вже 40 років — збирає народ на збори, обід.

— Віддайте її нам для музею Ковпака.

— А чим буду дзвонити?

Ми пообіцяли бригадиру шматок рейки, мотоциклом привезли його на бригаду, а носову частину авіабомби забрали.

Близько 30 років авіабомба з круппівської сталі експонується в музеї Ковпака у залі Великої Вітчизняної війни. Відвідувачі подовгу розглядають унікальний експонат, запитують, як той потрапив до музею.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

  • Запорожец :

    Следует благодарить Александра Филипповича Реву за такой музей !Вряд ли кто-то другой мог собрать столько экспонатов для музея,как сделал это он ! В свою бытность в Глухове ,я неоднократно был в этом музее .В памяти остались самые хорошие впечатления ,воспоминания и я много рассказываю нынешним землякам-запорожцам и о нашем колледже,и о музее С.А.Ковпака . Здоровья Вам ,Александр Филиппович, и дальнейших успехов во всех Ваших полезных для людей делах !!!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.