Історія міста з родинних архівів

28 декабря 2009 Володимир Мажуга, головний зберігач фондів Глухівського краєзнавчого музею ("Народна трибуна") (4484 | Поделитесь вашим мнением )

Музей — це науково-дослідна і культурно-освітня установа, яка збирає, вивчає, зберігає і пропагує пам’ятки матеріальної та духовної спадщини людства. Основу музею складають його фонди, від кількості і якості яких залежить вся його робота. Одним з пріоритетних напрямків роботи музею є поповнення фондової колекції новими експонатами. В цьому нам допомагають місцеві краєзнавці та просто небайдужі до історії жителі міста, які безкоштовно передають музею унікальні експонати.

Так, нещодавно Лідія Григорівна Андрійчук передала музею бандуру кінця XIX століття, Василь Іванович Горянін — комплекс матеріалів про життя і трудову діяльність Героя Соціалістичної праці Івана Васильовича Петрусенка. Хочеться подякувати Б. О. Загородньому, О. В. Кочурі, C. B. Карпову, І. І. Сбитному, Ю. Б. Тихонову та іншим за подаровані музею експонати. Особливої подяки заслуговує старший викладач кафедри суспільних дисциплін національного педагогічного університету, відомий в місті краєзнавець Заїка Віктор Володимирович, який починаючи з 1977 року передав музею більше ніж 650 експонатів на постійне і 155 на тимчасове зберігання. Багато з них представлені в сучасній музейній експозиції і допомагають глибше показати життя і побут глухівчан. Тільки у листопаді поточного року ним було передано у фонди музею 89 експонатів кінця XIX — початку XX століття з родинного архіву, який почав збирати його прадід — надвірний радник Костянтин Федорович Заїка. Частина з них розповідає про його сина Олександра Костянтиновича Заїку, 1880 року народження, учасника російсько-японської та Першої світової воєн, штабс-капітана 232 Радомишльського полку.

Ми звертаємось до всіх жителів міста, небайдужих до його історії, переглянути сімейні архіви, бабусині скрині і передати до Глухівського міського краєзнавчого музею матеріали про наших земляків. Ними можуть бути фотографії, документи, побутові речі, знаряддя праці, одяг, рушники, нагороди, грошові знаки, меблі. Це допоможе краще представити в експозиції музею історію нашого міста з глибокої давнини до сьогодення.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.