В переддень свята монета про Глухів

15 ноября 2008 Андрій Гриценко (7260 | 5 комментариев )

3 30 жовтня цього року Національний банк України не дивлячись на всілякі економічні кризи, ввів ювілейну монету «Глухів» із серії «Гетьманські столиці».

Тепер нумізмати та патріоти нашого міста можуть пишатись. Глухів викарбуваний на срібній монеті високої 925 проби, номіналом в 10 гривень.

Рішення НБУ правда було прийнято ще 19 серпня, а зареєстроване Міністерством юстицію за десять днів по тому. Але воно стосується не лише нашого міста.

По рішенню можна вивчати географію України, тут і Київ, і Рівне, і Тростянець Вінницької області та інші міста.

В той же час наша монета уступає по номіналу лише ювілейній монеті «Тисячоліття монетного карбування в Києві», що важить 20 гривень і також зроблена із срібла 925 проби. Але в неї тираж дещо менший – 5 тисяч штук проти 7 000 ювілейної монети «Глухів».

Решта монет зроблені не із срібла, а головним чином з нейзильберу. Правда мають тираж в 35 – 45 тисяч штук («725 років м. Рівному» із серії «Стародавні міста України», «175 років державному дендрологічному парку «Тростянець» із серії «Флора і фауна України», «90 років утворення Західно-Української Народної Республіки», «Григорій Квітка-Основ’яненко» із серії «Видатні особистості України»). В той же час їх номінал складає 2 і 5 гривень.

Категории:

Пост написан:

5 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.