Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

У Глухові перебуває ікона Божої Матері «Іверська» (+фото)

 (Просмотров2078 | Комментариев0) Версия для печати
Автор:  

Якраз напередодні Великого посту глухівчани молитовно зустріли список чудотворної ікони Божої Матері «Іверська». Святиня прибула з Іверського монастиря на Афоні, де її писали більше року. Цю ікону замовив для монастиря Глинська пустинь народний депутат Андрій Деркач. Перед тим, як передати її в обитель, було вирішено, що до кінця Великого посту вона перебуватиме в Спасо-Преображенській церкві Глухова. Андрій Леонідович особисто привіз чудотворний образ.Перед храмом ікону урочисто зустрічали віруючі. Після молебню кожен мав змогу уклонитись святині, попросивши допомоги і підтримки. Настоятель Спасо-Преображенського храму протоієрей Олексій Родіонов нагадав прихожанам історію цього образу Божої Матері, яка починається ще з IX століття. Ікона знаходилась у домі однієї благочестивої вдови. Одного разу іконоборці ввірвались в будинок християнки і воїн списом проткнув лик Богородиці. В ту ж хвилину з рани потекла кров… Жінка попросила солдатів до ранку не чіпати ікону, а сама з сином пішла і пустила святиню морем. Ікона не втопилась, а припливла до Афону. Афонські ченці помітили яскравий вогняний стовп, прийшли до берега і знайшли ікону. Святиню кілька разів ставили в храмі, але вона дивним чином з’являлась над монастирськими воротами. Так вона стала зватись Вратарницею, охороняючи обитель. Ця ікона уславилась багатьма чудесами, до неї приходять з різними проханнями.

- Божою милістю є люди, дякуючи яким наші храми і монастирі розвиваються. Сьогодні ми можемо уклінно припасти до образу Богородиці, який іменується Іверським, і молитовно дякувати Пресвятій Богородиці за її милість, — сказав отець Олексій.

Після закінчення посту, у пасхальні дні, ікону перевезуть на її постійне місцеперебування – до Глинської пустині.чудотворна ікона Божої Матері Іверська

чудотворна ікона Божої Матері Іверська

чудотворна ікона Божої Матері Іверська

чудотворна ікона Божої Матері Іверська

чудотворна ікона Божої Матері Іверська 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:


Пока комментариев нет.

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый