Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Нарешті нас накриє мережею…

 (Просмотров3276 | Комментариев0) Версия для печати
Автор:  

Юрій Чмирь: "Комунальних аптек стане більше, ліки здешевіють"Здається, влада мала б завади цікавитися комунальними аптеками, але з роками їх ставало тільки менше. На те є причини, мало залежні від місцевого рівня. Наприклад, навести у цьому лад намагалися ще попередні каденції сумської влади. Але рятівний вихід знайшли тільки діючі облдержадміністрація та облрада — вони створили підприємство "Нова фармація Сумщини", яке об’єднало всі комунальні аптеки області. Щоправда, споживач не розуміється на відмінностях комунальних і приватних аптек, чим користуються опоненти влади, розповсюджуючи чутки про нібито плани приватизувати решту комунальних аптек.

Роз’яснює начальник управління коммайном Сумської обласної ради Олександр Єрмак.- Олександре Миколайовичу, чому до складу "Нової фармації Сумщини" включили всі комунальні аптеки області?

- Тому, що їх кількість скорочується. У 1997 році було 235, а на сьогодні лишилося 106 разом з пунктами та кіосками. Наприклад сусідня Полтавщина має 150 діючих комаптек, Чернігівщина — левову частку комунальних серед усіх обласних Ситуація вимагала втручання, за вихід було обрано об’єднання. Це співпадає з концепцією розвитку соціальних аптечних мереж, задекларованою Президентом України і Кабміном. Користь таких реформи підтвердив голова ОДА Юрій Чмирь, упевнений, що з «Новою фармацією Сумщини» ліки здешевіють та стануть доступнішими.- Що може статися з комунальними аптеками, якщо залишити все без змін?

- Дефіцит комунальних аптек рано чи пізно компенсували б місцеві приватники або бізнесмени з інших регіонів. Зрозуміло, що вони отримували б надприбутки та відраховували б податки до бюджетів інших регіонів. Споживачів безальтернативно змусили б придбавати ліки за завищеними цінами, які б сформувалися шляхом змови гравців обласного фармринку. Прості люди постраждали б найбільше, але з появою "Нової фармації Сумщини" цього, напевно, не станеться.- Чи є підґрунтя у чуток про плани приватизації решти комунальних аптек?

- Щоб уникнути купівлі комунальних аптек, сесія облради включила нове аптечне КП до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Це є найкращим спростуванням будь-яких чуток.- Чому Сумська обласна фармасоціація незгодна з об’єднанням у нове КП?

- Фармасоціація — далеко не всі завідувачі комунальних аптек, а лише десяток тих, хто не бажає втрачати неконтрольованої самостійності. До того ж вони у більшості працюють на підприємствах облцентру, тоді як не треба забувати про мешканців райцентрів і віддалених сіл. Але більшість спеціалістів впевнена, "Нова фармація Сумщини" — єдина надія на відновлення комунальної аптечної мережі.

Звичайним людям важлива наявність ліків в аптеках та ціна. Нове КП збереже як саму мережу, так і робочі місця. Згодом відновить роботу аптечний склад, відкриються нові аптечні пункти, запрацює реєстр найбільш вживаних в регіоні ліків з соціальною ціною, тощо. Ми готові до такого обсягу роботи.- Яким чином область впливатиме на фармацевтичне КП?

- Це будуть всебічний контроль і регулювання з використанням правових та господарських важелів. Губернатор поставив завдання — забезпечити Сумщину якісними та доступними для соціально-незахищених категорій ліками. Влада сприятиме розміщенню комунальних аптек у лікарняних приміщеннях та участі їх у тендерах і конкурсах, які забезпечує бюджет. Асортимент препаратів буде контрольованим, ми впливатимемо на ціни, попередимо потрапляння до мережі підроблених та неякісних ліків. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:


Пока комментариев нет.

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый