Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Заставі – ім’я Кошового

 (Просмотров2672 | Комментариев3) Версия для печати
Автор:  

У четвер, 21 травня, відбулися урочистості з нагоди присвоєння відділенню Державної Прикордонної Служби України "Шалигине" імені останнього кошового атамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Зранку до Шалигиного прибули заступник командуючого прикордонними військами генерал-лейтенант М. В. Коваль, заступник голови облради С. В. Клочко, заступник голови апарата ОДА С. В. Тумен, голова Глухівської РДА А. П. Шишканов та низка інших високопосадовців, а також архієпископ Конотопський і Глухівський Лука.

Глухів представляли секретар міськради В. С. Солдатов та начальник міського відділу внутрішньої політики М. В. Чередніченко. З нагоди святкового дня прикордонників у селищі було влаштовано народні гуляння, працювала виїзна торгівля, організовано концерт за участі місцевої самодіяльності і глухівського хорового колективу,тощо. Перед парадним строєм, від імені керівництва області та місцевої влади, кращим охоронцям кордону було вручено грамоти з відзначенням конкретного внеску у шляхетну справу збереження непорушності рубежів нашої Вітчизни.

Архієпископ Лука благословив прикордонників, окропивши святою водою, серед іншого, і встановлене у їхньому розташуванні погруддя, попередньо розповівши про неодноразові спроби доставити до Шалигиного землю з могили останнього кошового, котрий, як відомо, похований на Соловках, де помер у віці більше ніж 110 років, після декількадесятирічного ув’язнення у тамтешніх похмурих казематах фортеці. За словами архієрея ці спроби не мали успіху, оскільки при перетині кордону, коли на російському, коли на українському боці, "небезпечна" реліквія обов’язково конфісковувалась. Преосвященний Лука пообіцяв таки доправити дрібку землі з місця останнього упокоєння Петра Калнишевського, спец посильним. Як відомо, свої обіцянки він завжди виконує.

Після урочистостей гості й запрошені оглянули прикордонні об’єкти, спеціальні техніку й обладнання. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:

  • віктор | 10 марта 2010 г. [# :(]

    Повністю згоден з Земляком.Хоча з поправкою,а що в Глухові не було гетьманів?

  • Гость | 10 марта 2010 г. [# :(]

    Вот это кошевой! Чтобы дожить на Соловках до 110 лет! Бог его любил. Достоен!

  • Земляк | 10 марта 2010 г. [# :(]

    А что,неужели нельзя было выпросить,чтобы отделению присвоили имя Мазепы,или хотя бы Бандеры?Вся украина гордилась бы вашим отделением!

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый