Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Вони рятують красу

 (Просмотров3294 | Комментариев0) Версия для печати
Автор:  

Висловом "краса врятує світ" користуються часто. Буває — доречно, буває — не зовсім. Однак, запальні оратори (та й не тільки вони), нерідко опускають той факт, що саму красу хтось має створювати, плекати, а частіше за все — рятувати. Від вандалізму, байдужості, безглуздості… У часи, коли для багатьох людей головним є дотягти "від пенсії до пенсії", дочекатися зарплати чи соціальних виплат, про красу, зазвичай, якщо не забувають, то принаймні відсувають її на задній план. Мовляв, їсти нічого, а ви тут… Логічно, чи не так? Але ж врешті-решт може статися так, що "рятувати світ" буде нічим і нікому… Аби цього не сталося, працівники натуралістично-екологічного відділу Глухівського ЦДЮТ ладні до ночі поратися в теплиці та на клумбах, за власні кошти купувати насіння чи розсаду нових квітів, вкладати душу в кожного зі своїх вихованців, щоб навчити їх не тільки бачити красу, а й створювати її власноруч. Благо, є де "розгулятися" — у розпорядженні юних натуралістів більше 1 га землі, величенька теплиця, сад і численні клумби, від одного погляду на які перехоплює подих.

- За кожним із чисельних наших гуртків закріплено окрему навчально-дослідницьку ділянку. Рослини на ній висаджують так, щоб було постійно цвітіння — починаючи з ранньої весни й аж до пізньої осені, — пояснює завідуюча натуралістично-екологічним відділом Наталія Мишкіна. — Намагаємося з кожної наради чи семінару за межами Глухова привезти новий сорт, обмінюємося рослинами з друзями, знайомими. Дуже часто саме завдяки нам у місті з’являються нові квіти, й колись не знані ніким екзоти стають звичними для людей.

Вже зараз колекція ЦДЮТ складае понад 20 сортів тюльпанів, біля 30 різновидів однорічників, понад два десятки — багаторічних квітів, біля 20 — лікарських рослин. До речі, створену красу ніхто не ховає. Територія відділу відкрита для відвідувачів — заходьте, насолоджуйтесь, набирайтесь досвіду. Вподобані рослини навіть можна придбати, щоб барвистий оазис радував око й вдома. Небайдужим до квітникарства людям завжди дадуть пораду, рекомендації стосовно догляду за рослинами. На жаль, такий порив досить часто має односторонній характер. Але найболючішим, на думку Наталії Мишкіної, є те, що дуже часто праця і педагогів відділу, і його вихованців абсолютно не цінується: "Основна маса квітів, які глухівчани бачать на міських клумбах, вирощена нашими руками. Поширення окремих рослин, тих же канн, розпочиналося з однієї бульби, придбаної за власні кошти працівниками ЦДЮТ. Коли бачиш на місці ще вчора висаджених клумб місиво із залишок розсади, битих пляшок і недопалків, опускаються руки. Коли щороку ми озеленюємо "стометрівку" заново і щороку бачимо, як рослини "згорають", бо їх вчасно не полили, болить серце. Працівники деяких установ навіть не хочуть самі посадити готову розсаду!»

Попри все, співробітники натуралістично-екологічного відділу не збираються опускати руки. Вони вже почали створювати і ботанічну пам’ятку місцевого значення — сад низькорослих дерев. У планах — дендропарк екзотичних рослин. Якщо хтось захоче поділитися насінням, розсадою, черенками тощо, радо приймуть таку допомогу від небайдужих людей. Бо самотужки рятувати красу дуже важко. Інша справа — взятися до цього всією громадою. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:


Пока комментариев нет.

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый