Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Андрій Деркач: «День Перемоги – це правильне свято»

 (Просмотров3596 | Комментариев11) Версия для печати
Автор:  

В День Перемоги народний депутат України, почесний громадянин Глухова Андрій Леонідович Деркач завжди приїжджає привітати ветеранів. Цього року 8 і 9 травня він брав участь у багатьох заходах, які проводились у Кролевці, Ямполі, Середино-Буді. Це інтерв'ю спеціально для "НТ" — спроба дізнатись, які почуття викликає свято Перемоги у народного депутата, чому він щороку (а не тільки у рік виборів, як деякі) їде у глибинку, щоб поспілкуватись з колишніми фронтовиками і партизанами.- Андрію Леонідовичу, чим для вас особисто є День Перемоги?

- 9 травня ми віддаємо данину пам'яті тим, хто загинув на фронтах війни, хто відчув жах окупації, хто тяжко працював у тилу. Ціна перемоги над фашизмом вимірюється мільйонами життів, і все заради того, щоб ми з вами зараз могли жити у своїй країні, ростити дітей. Особисто я відчуваю це дуже гостро, як і більшість мого покоління  — сьогоднішніх 40-річних. Для мене це — правильне свято. І коли бачу, як біля братських могил досі плачуть, — це правильно, батьки приводять дітей до меморіалу, — правильно.- Що у вас у сім'ї пов'язано з Великою Вітчизняною війною?

- Мої дідусі і бабусі були хто на фронті, хто на авіазаводі в Куйбишеві, хто на окупованій території. І горе було, і втрати… Чомусь з пам'яті не йде одна іграшка — маленьке слоненя, яке берегла моя бабуся. Її хотів розстріляти один німець, а інший заступився, ще й подарував переляканій дівчинці іграшку. Що пережила вона тоді, можна тільки здогадуватись…- Верховна Рада прийняла закон про офіційне використання червоного Прапора Перемоги в день 9 травня та в інші дні, пов'язані з по-діями Великої Вітчизняної війни. З теленовин ми бачимо далеко не-однозначну реакцію на це. А як ви голосували в сесійній залі?

- Я голосував "за". Що ми святкуємо 9 травня? День Перемоги радянських військ над фашистською Німеччиною. Це конкретна історична дата, яку дехто намагається перейменувати на "день скорботи", "день примирення" чи щось інше розпливчате. Це штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілкової дивізії. Я не вважаю його окупаційним, не бачу підміни державного прапора України. Прапор Перемоги вивішується в конкретний день поруч із державним прапором України як символ події, яку ми святкуємо. Історія простою не буває, не все так чітко, однозначно і прозоро. Але для мене ті, хто звільняв Україну від фашистів, — герої.- Як ви вважаєте, чи достатньо у школі вивчаються події війни 1941-1945 років?

- У мене взагалі інколи складається враження, що Велика Вітчизняна війна у школі вже не вивчається. Діти знають термін Друга Світова війна, знають одну-дві крупномасштабні військові операції, а що було у цей час у їхньому місті чи селі — не знають. Що таке освіта і виховання? Перш за все, це спосіб передачі інформації з покоління в покоління, але є ще й морально-етична сторона використання знань. Для мене дуже важливо, щоб сучасні школярі розуміли, що війна — це страшно. Але загрозою може стати і фашизм, і крайні прояви націоналізму. Ми зараз прагнемо до Європи, нам пропагують європейські цінності ледве не як еталон. А як же тоді в демократичному європейському суспільстві з'явився фашизм? Звідки мільйони жертв?

Шкільні програми з історії треба міняти так, щоб діти не тільки заучували дати, а більше робили висновків і бачили приклад мужності, героїзму, любові до Батьківщини своїх предків.- Який ваш улюблений фільм про війну?

- "Офіцери", а з сучасних — "Диверсанти".- Що, на вашу думку, сьогодні потрібно ветеранам?

- Насправді, їм небагато треба — уваги. Зараз вони вже люди похилого віку, мають обмежене коло спілкування, тому — особливо вразливі. Сьогодні вітаюсь з одним сивим ветераном, питаю, як справи. А він радісно відповідає: "Мене сьогодні першим з Днем Перемоги привітав онук, о сьомій ранку зателефонував!" А старенька, у якої всі груди в орденах, підхопила: "А ви бачили, до мене зараз мій внучок-студент підходив, букет подарував". Держава має забезпечити пенсію, гідні побутові умови, лікування, але якщо ветерани будуть відчувати себе непотрібними своїм дітям і онукам — ніякі гроші це не замінять.- І останнє запитання. Андрію Леонідовичу, ці дні поруч з вами була донька. Чому?

- Дві старші доньки уже дорослі, тому беру з собою молодшу. Хочу, щоб вона бачила ветеранів, чула, що вони розповідають. Наприклад, у Середино-Буді колишній танкіст згадував про танкову атаку, про контузію. Живі слова варті сотень книг.Андрій Леонідович Деркач 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:

 • Гость | 28 мая 2011 г. [# :(]

  Главарь УПА Роман Шухевич издал специальный приказ, исполненный человеконенавистничества и националистического фанатизма: «Добиваться, чтоб ни одно село не признало советской власти. ОУН должна действовать так, чтобы все, кто признал советскую власть, были уничтожены. Не запугивать, а физически уничтожать! Не надо бояться, что люди проклянут нас за жестокость. Пусть из 40 миллионов украинского населения останется половина – ничего страшного в этом нет» («Документы изобличают. Сборник документов и материалов о сотрудничестве украинских националистов со спецслужбами фашистской Германии». – Киев, 2004. – С.267).

 • Гость | 20 мая 2011 г. [# :(]

  Не знаю...Моих денег он точно трогал)да и у знакомых моих тоже не отбирал)а если кто-то не умеет зарабатывать деньги и винит в этом всех вокруг,то это его личные проблемы))по крайней мере, делает он для города реально немало

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  А я ему завидую! Хоть у него все хорошо!

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  деньги-то чьи он вбухивает?! Ваши же деньги, но только основная часть оседает у него на счетах, а для замыливания глаз - немного ваших же денег и выделяет. А так сдались бы вы ему на одно место.

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  Что значит-не имел отношения к городу?
  Да он сюда деньги вбухивает десяток лет. То в благотворительность, то в инфраструктуру.В других районах депутатов вон понавыбирали и все. Депутаты уже не помнят кто их выбирал и народ забыл как они выглядят. А этот ездит. Делает что-то полезное для города.
  Он вам лично чем-то навредил? Вряд ли. Тогда к чему эта желчь-не понимаю.

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  Ой! Маладэц...

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  Ну а с какой радости он, киевлянин, который не имел никогда отношений с нашим городом, к провинциальному Глухову примазался. Ну прямо альтруист-ангел.

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  Как видно-есть завистники.Когда ктото работает всегда "доброжелатели" найдутся

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  он просто многопартийный))))..но хоть что-то для Глухова старантся делать реального..и за одно это уже достоин уважения

 • Жека | 18 мая 2011 г. [# :(]

  это уже клеветой попахивает)))

 • Гость | 18 мая 2011 г. [# :(]

  Жулик ваш Деркач Андрей

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый
 

Женская гимназия