Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Од гвинта!

 (Просмотров2571 | Комментариев0) Версия для печати
Автор:  

Трохи більше тому на глухівському летовищі, яким нині опікується громадський дельтапланерний клуб "Авіакомпанія", після довгої відсутності з'явився "свій" АН-2. Літаки саме цієї моделі складали за радянських часів основу місцевої "малої авіації, яка практично щезла під ударами кризи 90-х. Втім, святе місце, як відомо, порожнім не буває. Поволі зусиллями згадуваної "Авіакомпанії'' простори "п’ятого океану" над містом почали сповнюватись життям. Дельтаплани, мотодельтаплани, чимдалі чисельніші парашутні десанти, які так тішили око глухівчан і вселяли надію. Друге пришестя "кукурузника" наприкінці 2008 р. дійсно виглядало знаковою подією. Тоді вона, однак, не набрала потрібного актуального наповнення, бо після приземлення у Глухові, перегону з-під околиць столиці, літак міцно, що називається, "став на прикол". Для його подальшої експлуатації в наших умовах була потрібна низка нормативно-правових та технічних узгоджень.

За словами керівника "Авіакомпанії", відомого й за межами Глухова аматора повітроплавання, Олександра Понирка протягом року сумські фахівці здійснили необхідні регламентні роботи, перевірили роботу карбюратора, здійснили техобслуговування всіх вузлів і систем. Літак було пофарбовано у класичний блакитний колір. Глухівський аеродром пройшов досить складну й детальну процедуру сертифікування, наслідком якої стало видання дозволу на експлуатацію. І додає О. Понирко: "І літак, й інше авіаобладнання, аби ті нормально працювали, наші хлопці (про себе я тактично умовчую) віддали чимало особистого часу: безсонних ночей, вихідних… за великим рахунком — частину душі і серця". Це дозволило у підсумку вже за рік здійснити перший політ.

Перше листопада 2009 р. увійде червоною датою в літопис глухівської авіації. Саме цього дня тишу над гетьманською столицею знову потривожив гуркіт двигунів "небесного тихохода". Наш АН-2 здійснив декілька вильотів з парашутистами, серед яких були і "новачки", і дуже досвідчені майстри: такі, наприклад, як сумчанин Юрій Євтушенко, який нещодавно перетнув "планку" в 1800 стрибків. Їхній приклад можна вважати і закликом для інших, які відчувають та бажають втілити в життя притаманне людині з давніх-давен прагнення здійнятися над земною твердю, оглянувши її з висоти пташиного лету. Зателефонувавши 0506022861, вони отримують реальну можливість втамувати своє бажання, не виїжджаючи з Глухова.

І ще — наше летовище, виявляється, є дуже зручним для тренувань парашутистів, оскільки тут є заасфальтована смуга, яку можна розчищати взимку. Такої немає, скажімо, на аеродромах пристосованих для занять з майстрами затяжних стрибків у провідних центрах парашутизму — Харкові та Чернігові. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:


Пока комментариев нет.

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый
 

*