Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Козацькій сотні в школі бути

 (Просмотров3055 | Комментариев4) Версия для печати
Автор:  

Козацькій сотні в школі бути. Так вирішили учні старших класів школи-інтернату після спілкування за круглим столом з отаманом Глухівського окремого гетьманського козацького полку Ігорем Мартиненком

Згодом розпочалася ретельна підготовча робота: створення статуту, прийняття шкільних козацьких заповідей, присяги, оформлення атрибутики . "Коли є в людини козацький дух і бажання творити добро, то результат такої наполегливої праці буде високий ", — з такими словами звернувся глухівський козацький отаман до присутніх в актовій залі школи, де 20 червня відбулася посвята у юні козачата. І. В. Мартиненко вручив шкільному отаману Юрію Аносову клейноди та атрибути майбутньої козацької сотні: булаву, хоругви, виготовлені нашими козаками саме до цієї події. Подарував він і нову форму та ікону Св. Архистратигів Михаїла та Гавриїла. Благословив юних козачат на початок доброї справи і настоятель Вознесенського храму митрофорний протоієрей отець Богдан, окропивши присутніх святою водою. З вітаннями зверталась до новонавернених козачат і директор закладу — Любов Кострова. А ті читали вірші, співали пісень, виконували марші, а після промови присяги отримали від старшокласників емблему шкільної сотні імені Кирила Розумовського, з зображенням Архангела Гавриїла.

Головна мета нового козацького осередку: вивчати історію українського козацтва, його традиції, звичаї, сприяти вихованню патріотизму, відваги, любові до свого краю, пошани до предків; залучення до здорового способу життя. Першим завжди важко: будуть перемоги і розчарування, незадоволення результатом і бажання зробити щось ще кращим.

Сподіваємось, за підтримки Глухівського козацтва зможемо стати ініціативною, дієвою та впливовою дитячою організацію, довести ділом, що є гідними нащадками Скоропадського, Полуботка, Розумовського. Нам є чим пишатись і у кого вчитися. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:

 • Гость | 08 октября 2013 г. [# :(]

  А чо? У нас всегда было двое. Сначала Чорнобай с сыном. Теперь Мартыненко с сыном. Ме мешало отыскать третьего. Где найти? Видать среди глуховчан никто не хочет быть у них третим.

 • Гость козак Іван | 06 октября 2013 г. [# :(]

  Якщо Ігор Мартиненко вважає, що у його гетьианському козацькому полку достатньо 2-х козаків, яких жителі Глухова бачать на заходах, то чи не дитяча сотня буде керувати ним?
  Потрібно чітко усвідомлювати статус своєї та дитячої організації: застава має у своєму складі 3 козаки, рій - 10, чота - 30, сотня - 100...
  Козак без честі не виховає тих чеснот, про які йдеться. Однак і одинакам бажаю щастя.
  Грор Мартиненко своїм вчинком викликає повагу.

 • Гость | 30 июня 2011 г. [# :(]

  Козаки в ишколе-нтернате, кадеты в 6-й школе. А в какой школе будет открыт класс юных Махновцев?

 • Неместный | 30 июня 2011 г. [# :(]

  А чего, пусть дети занимаются. У некоторых скаутские организации, у нас была пионэрия!
  Все эти организации крутятся около милитаристских идей, но, с другой стороны, а как детей еще к дисциплине приучать?

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый