Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Етновесна

 (Просмотров2835 | Комментариев0) Версия для печати
Автор:  

29 травня у Глухові пройшов фестиваль "Етновесна у гетьманській столиці". Це логічне продовження серії етно-фестивалів, що проходять в Україні вже четвертий рік

Цьогорічний вибір Глухова для проведення свята — не випадковий, — пояснив ініціатор заходу — заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко. — Це одне з найдавніших міст України, що виникло ще в часи Київської Русі й презентоване в світі визначними діячами історії та культури. Це культурний центр краю з багатим історико-культурним потенціалом, чудовою природою та минулим. Сподіваюся, що "Етновесна у гетьманській столиці" приверне широку увагу до цього місця, адже воно безперечно цікаве для українського та іноземного туриста.

У рамках проведення фестивалю артисти, журналісти та представники області відвідали Нарбутівку, побували на території будинку Нарбутів, зустрілися з їх нащадком — політологом О. В. Нарбутом, скуштували води з цілющої криниці. У самому Глухові гості разом зі студентами та вченою радою педагогічного університету ім. Олександра Довженка прослухали лекцію Миколи Томенка, тема якої збігається з назвою його книги "Український романтик Микола Гоголь". Фактично це була презентація власної теорії М. В. Томенка стосовно ролі і місця цього письменника у літературі та історії України. Свої думки та припущення лектор підтверджував цитатами із творів та листів Гоголя. Окрім цього, Микола Томенко розповів ще про низку проектів, які вже втілилися в життя. В кожну школу планують надати диски з українськими піснями до основних загальних свят та записом творів зі шкільної програми у виконанні авторів: Симоненка, Тичини, Рильського, Вінграновського, Марка Кропивницького та інших. Таким чином прагнуть просувати українські цінності.

За увагу до Глухова М.Томенку подякувала міський голова Олена Мельник та голова районної ради Микола Васько.

Ввечері у рамках фестивалю глухівчани почули пісні у виконанні А. Матвійчука, А. Рудницької, Н. Карпи, А. Князя, А. Матвієнко та місцевих колективів. 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:


Пока комментариев нет.

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый
 

Ремесленное училище им. Н. А. Терещенко