Глухов - гетманская столица. Тысяча лет истории.
http://hlukhiv.com.ua/search/

Глухівська жіноча гімназія

 (Просмотров5217 | Комментариев1) Версия для печати
Автор:  

7 жовтня 1893 р. у доповіді міського голови було висловлене бажання мати у Глухові повну восьмикласну гімназію, а вже 17 січня 1894 р. міська дума отримала від М. А. Терещенка позитивну відповідь щодо його сприяння у цій справі. Його коштом було розпочато спорудження мурованого навчального корпусу гімназії. Витрати на будівництво перевищили відведену суму (40 тис. крб..), тому меценату довелось додатково надати ще 18 тис. крб. на завершення робіт. Крім цього 60 тис. крб. були покладені Терещенком у недоторканий фонд, щорічні відсотки з якого йшли на утримання навчального закладу.

Новозбудовану споруду освятили 22 вересня 1896 р. До кінця свого життя її попечителькою була дружина Миколи Артемійовича Пелагея Георгіївна Терещенко. Долею випускниць жіночої гімназії опікувалася і їх донька Ольга Миколівна, яка хоча і жила в Києві, але не стояла осторонь батьківської справи.

Відомо, що у 1897 р. в гімназії навчалось 217 учениць. Найчисельнішими представниками суспільних станів були діти дворян і чиновників (45, 4 %) та "городских сословий" (42, 6 %).

Глухівська жіноча гімназія 
Поделиться с друзьями → 


Комментарии:

  • Гостьгоровенко сергий | 01 июля 2010 г. [# :(]

    ваш город клас мени вин нравиця

Добавление комментария
Имя
Комментарий
**текст** - жирным, --текст-- - перечеркнутый, __текст__ - подчеркнутый
 

Монастырь Глинская Пустынь